Infolinia i rezerwacja
Poniedziałek - Sobota: 8.00-20.00
Niedziela: 12.00-20.00
 

tel: 801-080-851

(oplata za 1 impuls wg stawki operatora)

 

tel: +48 32 728-30-26

(oplata wg stawki operatora)

 
 
Informacje o Helsinkach

Helsinki to stolica i najważniejsze miasto Finlandii, o wielowiekowej historii i tradycji. W mieście i na jego obrzeżach mieszka ponad milion osób. Warto wiedzieć, że cała aglomeracja miejska obejmuje jeszcze kilka sąsiednich miast, które pełnią funkcję ośrodka przemysłowego i administracyjnego. Helsinki leżą malowniczo nad Zatoką Fińską i posiadają dobre połączenia z innymi miastami Finlandii, a także krajami Europy.
Helsinki to także kulturalna stolica kraju. Wiedzą o tym turyści, którzy co roku tłumnie odwiedzają miasto i doceniają jego zabytki. Należy do nich dzielnica Helsinek Kruununhaka, w której znajdziemy kamienice sięgające XVI wieku. W centrum miasta warto zobaczyć Plac Senacki, przy którym znajdują się klasycystyczne monumenty tutejszej architektury, m.in. katedra i siedziba rządu. W mieście znajduje się także wiele budynków sięgających XIX wieku, np. Bank Narodowy, Pałac Prezydencki, Biblioteka Narodowa, a także obserwatorium astronomiczne i Teatr Szwedzki. W trakcie spaceru po tym zabytkowym mieście warto zajrzeć do któregoś z ponad trzydziestu muzeów, jakie są w Helsinkach. Na uwagę zasługują nie tylko obowiązkowe Muzeum Narodowe, czy Ateneumin Taidemuseo, które gromadzi ogromne zbiory sztuki. W Helsinkach znajdują się także tak osobliwe muzea, jak Muzeum Radia, czy Muzeum Hotelarstwa.
Oprócz zabytkowych części miasta, warto obejrzeć Tapiokę, część miasta zaprojektowaną zgodnie z nowoczesnymi trendami w architekturze zieleni.